دوشنبه 5 اسفند‌ماه سال 1387

دادستانی کل کشور خواستار اتخاذ تمهیدات لازم برای چهارشنبه آخر سال شد 

 

ایرنا - ناصر سراج معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور طی بخشنامه ای به دادگستری های سراسر کشور خواستار اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود خسارات جبران ناپذیر در مراسم چهارشنبه آخر سال شد.

"ایرنا - ناصر سراج " معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور طی بخشنامه ای به دادگستری های سراسر کشور خواستار اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود خسارات جبران ناپذیر در مراسم چهارشنبه آخر سال شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور در این بخشنامه آمده است : دستگاههای ذیربط در جهت پیشگیری از بروز لطمات و خسارات جبران ناپذیر به مردم در چهارشنبه آخرسال تمهیدات مقتضی را اتخاذ نمایند .
این گزارش می افزاید: با فرارسیدن ایام پایانی سال و چهارشنبه سوری برخی ازمردم به ویژه نوجوانان اقدام به پرتاب ترقه، فشفشه، ترنج و افزوختن آتش در معابر عمومی می نمایند، در این رابطه افراد سودجو و بعضاً مغرض و لاابالی نیز ضمن تهیه، نگهداری و توزیع مواد محترقه و آتشزای غیر استاندارد سعی دارند، با ایجاد زمینه برای خودنمائی مقطعی و سودجویی کاذب و غیر قانونی به اینگونه اقدامات شور و هیجان بیشتری ببخشند.
در ادامه این بخشنامه آمده است: بررسی حوادث و اتفاقات رخ داده در سنوات گذشته حاکی است خسارات جانی و مالی قابل توجه و جبران ناپذیری به خانواده ها و افراد خردسال و نوجوانی که از تأثیر اینگونه مواد بی اطلاع بوده اند را به دنبال داشته است .
معاون سیاسی و امنیتی دادستانی کل کشور ضمن تقدیر از مسئولین مصاحبه مقامات قضائی، تمهیدات در نظر گرفته شده ازسوی اعضاء کمیسیون مرکزی مواد ناریه، فعال نمودن صدا و سیما در پخش تصاویر عبرت آموز را از جمله مواردی عنوان کرد که سهم بسزائی در کاهش حوادث مترتب بر این ایام خواهد داشت.

آدرس دفتر وکالت:یوسف آباد خیابان 13 برج پرشیا طبقه 3 واحد 31